יום חמישי, 2 בינואר 2014

צפריר רונן ז"ל - הנפגע העיקרי בקריסת חזון דוד

בית הכנסת חזון דוד מסמל שילוב נדיר של כמה נקודות מרכזיות בחיי עם ישראל השב לארצו

תאורה זמנית בחדר התפילה הזמני בחזון דוד.
מערכת התאורה הקבועה תוקדש שוב לזכרו של צפריר רונן ז"ל
כבית הכנסת, שהוקם כמאחז על ציר הגישה למערת המכפלה, מהווה המקום סמל לכמה נקודות מרכזיות בחיי עמנו בדור הגאולה. חזון דוד היה בשעתו סמל המאבק הנחוש על כל רגב אדמה בארצנו אל מול גזרות החורבן של שלטון מנוכר. עם השנים התפתחה במקום קהילה והמקום הפך לנקדת משיכה לאנשים מגוונים שמצאו מקום, שמלבד תפילה שגרתית גם עצם השהיה בו מהווה שליחות.

הקהילה של חזון דוד מורכבת מפסיפס אנושי הכולל יהודים בשנות השבעים המתקדמות של חייהם לצד בחורים ונערים, עולים חדשים ממדינות שונות לצד ילידי הארץ, תלמידי חכמים לצד עמלי כפיים ועוד. המשותף בין כולם - אהבת ה' עם אהבת הארץ ואהבת כל יהודי.

כך נוצר בחזון דוד שילוב של מאבק על ארץ ישראל לצד הקפדה על תפילות סדירות תוך מתן מקום לבני כל העדות, שיעורי תורה בנושאים הרגילים לצד שיעורים בנושאי גאלה ומקדש וכמובן קבלה בשמחה של כל יהודי. מדי שבת בסיום התפילה נערך קידוש גדול בהשתתפות החיילים השומרים באזור. המתפללים דואגים שכל חייל יקבל כיבוד ושתיה גם אם מפאת תפקידו אינו יכול לעזוב את משמרתו ולגשת לרחבת בית הכנסת. בנוסף, הפך בית הכנסת חזון דוד למוקד פעילות למען הר הבית וחלק מהעליות החודשיות מחברון להר הבית יצאו מבית הכנסת.

לא לחינם מונצחים בבית הכנסת שמות של כמה אנשים שמסרו את נפשם למען שיבת עם ישראל לארצו - כולם בחייהם וחלקם אף במותם ומהווים לנו כמגדלור.

ספרי התורה בחזון דוד שלמים

יצחק אימס הי"ד בחזון דוד
ליתומים של יצחק וטליה הי"ד לא היה ספק על זהות בית הכנסת שאליו יוכנס ספר התורה על שם הוריהם יצחק וטליה אימס הי"ד, שנרצחו בדרך לבית בבית חגי. בית הכנסת מסמל את כל מהותם של בני הזוג ולא לחינם נהג יצחק הי"ד להתפלל בבית הכנסת ולהעביר בו שיעורים בכל הזדמנות שהיה בקרית ארבע.

ספר המאחזים שנכתב לזכרו של אדיר זיק ז"ל על ידי רעיתו נתרם לחזון דוד כסמל המאחזים המתחדשים. הוא נמצא במקום הטבעי לספר ולאיש שלזכרו הוא נכתב.

ספר התורה לזכרם של מיכאל אורלינקי הי"ד שנולד בתל אביב ונרצח בנצרים ובנו יוסף שהיה בין מייסדי נצרים הוכנס גם הוא לחזון דוד - שם מתפללים אלמנתו, חתנו ונכדיו ובו אף הוכנס לאחרונה נינו בבריתו של אברהם אבינו.

הרב שמעון בן ציון שליט"א - תלמיד חכם מהלוחמים למען ישוב הארץ וממרביצי התורה ברבים, מעמודי התווך של בית הכנסת תרם את ספר התורה הראשון לחזון על שם יקיריו.

ב"ה כל הספרים עברו בשלום את הסופה והועברו למקום מבטחים. בימים אלו אנחנו עמלים על החזרת כל הספרים למקומם.

כואב הלב    

שלט לזכרו של צפריר רונן ז"ל בבית הכנסת חזון דוד
אחד הדברים המצערים ביותר בקריסת בית הכנסת בשלג, היה הנזק המוחלט שנגרם למערכת התאורה. לא הנזק הכספי, אשר אמנם היה משמעותי, אך קטן בהרבה מהנזק למבנה ולציוד. כאב הלב היה על מה שמסמלת התאורה של חזון דוד. 

חזון דוד
צפריר רונן ז"ל

מערכת התאורה בחזון דוד הותקנה לזכרו של יהודי יקר - צפריר רונן ז"ל, אשר היה שותף במאבקים בחזון דוד בימי ממשלת הרשע של שרון. צפריר סימל את היופי והטוהר בהתישבות העובדת. צפריר נולד בעין חרוד ובית כנסת לא היה חלק מנוף ילדותו. אהבת הארץ ומסירות לעם ישראל הביאה אותו להיות שותף במאבק על בית הכנסת חזון דוד.

האור בחזון דוד שמאיר לזכרו של צפריר רונן ז"ל מסמל את האור שבוקע מהאחדות הנפלאה של יהודים המאוחדים בעצם היותם בנים לעם ישראל ובאהבתם לארץ ישראל. אחת המשימות הדחופות של הגבאים, תהיה שחזור התאורה לזכרו של צפריר.

לתרומות לחץ כאן >>


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה